Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено висолювання сульфатних солей із розчинів, одержаних розчиненням полімінеральної калійної руди, етанолом і випарювання маточних розчинів після висолювання. Встановлено, що кристалізація безхлоридного сольового осаду відбувається за співвідношення між розчином і етанолом 1:(0,6…0,8), а випаровуванням маточного розчину до ступеня 80…82% можна реґенерувати етанол і одержати технічний NaCl. Explored salt out sulfates salts from solutions, obtained dissolution of polymineral potassium ore, by an ethanol and evaporation mother solutions after salt out. It is set that crystallization of nonchloride salt sediment takes place for correlation between solution and ethanol 1:(0,6…0,8), and by evaporation of mother solution to the degree 80…82% it is possible ethanol regenerate and to obtained technical NaCl.

висолювання сульфатних солей, випаровуванням маточного розчину, технічний NaCl, salt out sulfates salts from solutions, and by evaporation of mother solution, technical NaCl

Блажівський К. І. Виділення сульфатних солей із виробничих розчинів перероблення калійних руд за допомогою етанолу / К. І. Блажівський, І. Є. Максимович, Е. В. Падковська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 644 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 17-20. – Бібліографія: 4 назви.