Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Сформульована математична модель, на основі якої методами обчислювальної математики з використанням комп'ютерів можна побудувати траєкторію процесу ізотермічного випарювання багатокомпонентних розчинів з наступною кристалізацією мінералів, які можуть утворюватися у цій системі. Траєкторія представляється як множина фігуративних точок розчину, що утворюються перетином променів випарювання або розчинення-кристалізації з поверхнею рівноважних розчинів мінералу, що кристалізується першим, потім — з лінією, що утворюється перетином поверхонь двох мінералів, що кристалізуються сумісно тощо. Mathematical model was formulated. On the base of this model with use of computers by methods of calculable mathematics can be build a process trajectory of isothermal evaporation of many components solutions with following minerals crystallization, which can be generated in given system. A trajectory is presented as a multitude of solution points, which are generated by evaporation or dissolution- crystallization rays crossing with surface of mineral equilibrium solutions, that crystallizes first, then with the line, that is generated by surfaces crossing of two minerals, that crystallize jointly and etc.

Ятчишин Ю. Й. Траєкторії елементарних галургійних процесів: ізотермічне випарювання і кристалізація в багатокомпонентних водно-сольових системах / Ю. Й. Ятчишин, Б. Є. Ковальчук // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 488 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 213-219. – Бібліографія: 6 назв.