Thumbnail Image

Синонімічний ряд розглядається як парадигматичне утворення відкритого характеру, що відповідає лише одному з лексико-семантичних варіантів домінанти. Ядерні компоненти значень є стійкими і повторюються у багатьох синонімічних рядах. Лексико-семантичне поле, утворене синонімічними рядами, відзначається тісним семантичним зв’язком своїх членів. Синонімічні ряди моделюються за даними різних лексикографічних джерел багатоступеневою процедурою, що є одним із засобів чіткої презентації структурних взаємозв’язків лексичних одиниць у межах ономасіологічного простору. Synonymic series is regarded as an open-type paradigmatic formation corresponding only to one of the dominant lexical-semantic variants. Nuclear meaning components are stable, they are repeated in a number of synonymic series. Lexicalsemantic field containing synonymic series is characterized by its members tight semantic relationship. Synonymic series modelling being the result of a multilevel procedure based on the different lexicographical sources serves for the presentation of lexical units structural correlations within onomasiological space.

Гасько О. Л. Моделювання синонімічних рядів деад`єктивів лексико-семантичного поля "strong -weak" / О. Л. Гасько // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 419 : Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометодики. – С. 65–67. – Бібліографія: 12 назв.

Endorsement

Review