Досліджено процес одержання акрилової кислоти шляхом газофазної конденсації оцтової кислоти з формальдегідом на В-Р-Мо-С8-Ох/SiO2 каталізаторах. Встановлено вплив вмісту цезію на каталітичні властивості каталізаторів; знайдено оптимальний за вмістом цезію каталізатор для процесу одержання акрилової кислоти в газовій фазі та досліджено вплив температури на закономірності перебігу процесу конденсації. The process of acrylic acid obtaining by gas phase condensation of acetic acid with formaldehyde on В-Р-Мо-С8-Ох/SiO2 catalysts has been investigated. The effect of cesium content on catalytic properties of catalysts has been found; the optimum catalyst by the cesium content for the process of acrylic acid obtaining in gas phase has been found and the effect of temperature on the process of condensation has been investigated.

Конденсація оцтової кислоти з формальдегідом у акрилову кислоту на В-Р-Мо-С8-Ох каталізаторах в газовій фазі / Р. В. Небесний, В. В. Івасів, В. М. Жизневський, С. В. Шибанов, С. В. Майкова // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 677 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 196–199. – Бібліографія: 6 назв.