Розглядається питання впливу геометрії магнітного шунта асинхронного двигуна з екранованими полюсами на криву розподілу індукції в повітряному проміжку на підставі використання математичної моделі двигуна, в якій магнітопровід зображений розгалуженою заступною схемою. The influence of magnetic shunt geometry of shaded-pole induction motor on air gap magnetic field distribution has been considered. The motor magnetic circuit is presented by the ramified equivalent circuit.

Гавдьо І. Р. Вплив геометрії магнітного шунта на магнітне поле у проміжку асинхронного двигуна з екранованими полюсами / І. Р. Гавдьо, В. М. Гладкий, В. С. Маляр // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 587 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 17–21. – Бібліографія: 5 назв.