Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Отримано розв'язки задачi стабiлiзацiї частоти генератора гармонiчних коливань через автоматичного регулювання частоти на основi зворотного зв'язку. Для цього визначаються аналогова та дискретна математичнi макромоделi генератора четвертого порядку з стабiлiзованою амплiтудою. Зворотний зв'язок по частотi описується макромоделлю другого або третього порядку. Блок порiвняння такого зворотного зв'язку конструюють на базi операцiї дiлення. Функцiональнi схеми аналогового та цифрового генераторiв реалiзуються на базi iнтеграторiв, суматорiв, помножувачiв, подiльникiв та ланок затримки по часу. The problem solutions of frequency stabilization of harmonic oscillator by the automatic frequency regulation on the reverse tie foundation has been otained. For that the oscillator analogue and discrete mathematical macromodels of fourth order with stabilizable amplitude is defined. The frequency reverse tie is described by the macromodel of second or third order. The comparison block such reverse tie is designed on the division operation base. The functional diagrams of analogue and digital oscillators are realized on the integrators, summers, adders, multipliers, dividers and time delay units base.

Тимощук П. В. Стабілізація частоти генератора гармонічних коливань за допомогою зворотного звязку на подільнику / П. В. Тимощук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 393 : Елементи теорії та прилади твердої електроніки. – С. 157–161. – Бібліографія: 5 назв.