Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Пояснено поняття та структура етнополітичного конфлікту та етнополітичної мобілізації. Окремо вказується, що політизація етнічних спільнот сприяє зростанню міжетнічного протистояння, яке може перейти у форму відкритого етнополітичного конфлікту. На зазначеній науково-методологічній базі зроблено спробу аналізу міжнаціональних відносин в Західній Україні в 1939–1945 рр. The article unfolds the concept of the ethno-political conflict and structure of the ethno-political conflict and ethno-political mobilization. Separately is shown the fact that the politicization of ethnic communities contributes to the interethnic opposition growth, which can convert into the form of open ethno-political conflict. On the stated scientific and methodological basis the author makes an attempt of analysis of international relations in the Western Ukraine in 1939–1945 years.

Гулай В. Етнополітичні конфлікти та етнічна мобілізація в Західній Україні в роки Другої світової війни / Василь Гулай // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2006. – Випуск 18. – С. 81–86. – Бібліографія: 23 назви.