З’ясовано основні закономірності одержання гідроксиду магнію методом осадження продукту внаслідок взаємодії розчинів магнійвмісної солі та NaOH. Як магнійвмісні прекурсори використовувались природний бішофіт MgCl2 · 6Н2О та складна синтетична сіль NaMgF3. Показано, що швидкий перебіг структуроутворювальних процесів за умов підвищеної температури реакційного середовища або використання реакційно активного прекурсора (NaMgF3) приводить до утворення вакансій у кисневій підґратці матеріалу. Адсорбція із водного середовища молекул карбонатної кислоти H2CO3 на стадії відмивання частинок Mg(OH)2, а також утворення хемосорбованих карбонатних груп місткового типу під час висушування матеріалу, сприяє скручуванню пластівчастих кристалів у трубки. The main mechanisms of obtaining magnesium hydroxide, using the method of product sedimentation as a result of the reaction interaction of the solutions of magnesium-containing salt NaOH, were ascertained. Natural bischofite MgCl2 · 6Н2О and composite synthetic salt NaMgF3 were used as magnesium-bearing precursors. It has been proved that the quick course of structural processes leads to the formation of vacancies in the oxygen sublattice of the material on conditions that the temperature of the reaction environment is increased or the reaction active precursor (NaMgF3) is used. The adsorption of carbonate acid H2CO3 molecules from aqueous medium in the stage of the washing of Mg(OH)2 particles as well as the formation of chemisorbed carbonate groupings of a bridge type , while drying them, leads to the twisting of laminar crystals into tubes.

Будова та морфологічні особливості частинок гідроксиду магнію, одержаного методов осадження / І. Ф. Миронюк, В. Л. Челядин, В. О. Коцюбинський, І. Ю. Костів, У. Я. Джура // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 609 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 404-412. – Бібліографія: 25 назв.