Розглядається проблема подолання інформаційної надмірності монолітного коду методами теорії ідеальних кільцевих в’язанок (ІКВ), що ґрунтуються на комбінаторних властивостях оптимальних структурних пропорцій (ОСП). Результати дослідження можуть знайти застосування в прогресивних інформаційних технологіях для побудови систем кодування та перетворення інформації з використанням ідеального кільцевого монолітного коду (ІКМК), який передбачає високоякісне кодування, пересилання та перетворення даних.

A problem of overcoming the information redundancy of monolithic code using methods of Ideal Ring Bundles theory (IRBs-theory), based on remarkable combinatorial properties of the Optimal Structural Proportions (OSP)s, is regarded. Results of the researches allows on application in progressive information technologies for coded systems and transforming information technologies design, using the Ideal Ring Monolithic Code (IRMC), which provides high performance data coding, translating and transforming.

Обельовська К. Оцінювання пропускної спроможності п’ятіркового симетричного каналу без пам'яті з двома градаціями вірності / К. Обельовська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 629 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. – С. 25-29. – Бібліографія: 2 назви.