Апробація способу геометричного нівелювання "вперед-назад"

Thumbnail Image

Виконані експерементальні дослідження способу геометричного нівелювання "вперед-назад" за допомогою цифрового нівеліра DiNi 22. Встановлено, що точність нівелювання способом "вперед-назад", без врахування вертикальної рефракції, відповідає точності нівелювання із "середини". Відмічено переваги способу "вперед-назад"- це можливість контролю положення візирного променя в процесі нівелювання та спрощення вибору ліній нівелювання. Приведены экспериментальные исследования способа геометрического нивелирования "вперед-назад" при помощи цифрового нивелира DiNi 22. Установлено, что точность нивелирования способом "вперед-назад", без учета вертикальной рефракции, отвечает точности нивелирования из "середины". Отмечены преимущества способа "вперед-назад"-это возможность контроля положения визирного луча в процессе нивелирования и упрощение выбора линии нивелирование. Experimental investigations on geometrical leveling “back and forth” mode have been conducted by digital level DiNi 22. That confirms that the accuracy of leveling “back and forth” mode, without vertical refraction, corresponds to the accuracy “from inside”. The obvious advantages of “back and forth” is the possibility to control the position of sighting ray in the process of leveling and simplified selection of leveling lines.

геометричне нівелювання

Перій С. Апробація способу геометричного нівелювання "вперед-назад". / С. Перій, В. Ващенко, І. Рій // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; головний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2010. – Випуск 1 (19). – С. 91–94. – Бібліографія: 5 назв.

Endorsement

Review