Розглянуто результати дослідження алгоритмів навчання штучної нейронної мережі для ідентифікації літаків за їх силуетами. Отриману навчену нейронну мережу можна використовувати для ідентифікації літаків у системі технічного зору для контролю повітряного простору в зоні аеропорту. Під час навчання і тестування використовували літаки АНТК ім. О.К. Антонова. The research results of artificial neural network learning algorithms for airplane identification after their silhouettes are described in the paper. The resulting taught neural network can be used for airplane identification in computer vision control system for airport. Antonov ASTC airplanes were used in learning and test processes.

Олексів М. Дослідження алгоритмів навчання нейронної мережі прямого поширення для ідентифікації літаків / М. Олексів, В. Пуйда // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 630 : Комп’ютерні системи та мережі. – С. 87–91. – Бібліографія: 4 назви.