Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Експериментально знайдено значення рК 2,5-диметил-3,4-дигідро-2Н-піран-2-кар- бонової кислоти. За номограмами прогнозовано можливості кількісного визначення натрієвої солі цієї кислоти потенціометричним титруванням. Здійснено математичне моделювання кривих титрування. Розроблений метод застосовано для аналізу реакційної суміші синтезу натрієвої солі 2,5-диметил-3,4-дигідро-2Н-піран-2-карбонової кислоти. Bідноснa похибкa визначень не перевищувала 3 %. The pK value was determinated for 2,5-dimethyl-3,4-dihydro-2H-pyran-2-carboxylic acid. The quantitative determination of Na salt of this acid by potentiometric titration was predicted using nomograms. Mathematical modeling of the potentiometric titration curves was made. Investigated method was used for analysis of reaction mixture from synthesis of Na salts 2,5-dimethyl-3,4-dihydro-2H-pyran-2-carboxylic acid. The relative error of determinations was not more then 3 %.

номограми, потенціометричне титрування, 2,5-диметил-3,4-дигідро-2Н-піран-2-карбонова кислота

Аналітичний контроль одержання натрієвої солі 2,5-диметил-3,4-дигідро-2H-піран-2-карбонової кислоти / Н. М. Карп'як, Г. О. Маршалок, І. П. Полюжин, І. Ю. Пиріг // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 590 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 6-11. – Бібліографія: 10 назв.

Endorsement

Review