Цифровий та інтернет-маркетинг: співвідношення понять

2022-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”
Lviv Politechnic Publishing House

Сьогодні цифровий та інтернет-маркетинг – галузі маркетингу, які найшвидше зростають. Цифрові технології трансформують організаційні та управлінські процеси, формують нові виклики та можливості для маркетологів та спонукають йти в ногу із новими тенденціями, зумовленими глобальною діджиталізацією. У статті вивчено еволюцію цифрового маркетингу через дослідження підходів до трактування категорійно-понятійного апарату; систематизовано відмінні характеристики традиційного маркетингу, інтернет-маркетингу та цифрового маркетингу. Автори підтвердили гіпотезу, що цифровий маркетинг є вищою формою еволюції інтернет-маркетингу та традиційного (класичного) маркетингу. Враховуючи різні підходи до організації маркетингової діяльності, автори систематизували основні відмінності між традиційним, цифровим та інтернет-маркетингом.
The purpose of the article is to study the evolution of digital marketing through the study of approaches to the interpretation of the categorical and conceptual apparatus; systematization of the distinctive characteristics of traditional marketing, internet marketing and digital marketing. The authors hypothetically suggest that digital marketing is the highest form of evolution of internet marketing and traditional (classical) marketing.

маркетинг, традиційний маркетинг, електронний маркетинг, цифровий маркетинг, інтернет-маркетинг, marketing, traditional marketing, e-marketing, digital marketing, internet marketing

Шпак Н. О. Цифровий та інтернет-маркетинг: співвідношення понять / Н. О. Шпак, І. В. Грабович, В. Срока // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Проблеми економіки та управління. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2022. — Том 6. — № 1. — С. 143–156.