Подано аналіз причин низької енергоефективності компенсації реактивної потужності (КРП) в електричних мережах за сучасних умов, результати дослідження впливу різних факторів на рівень компенсації і шляхи його підвищення. The analysis of reasons reactive power compensation (CRP) low power efficiency in electric networks at modern time, results of research of different factors influencing on the compensation level and ways of its increase is given in article.

Чайка І. П. Моделювання впливу різних факторів на енергоефективність компенсації реактивних навантажень / І. П. Чайка // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 637 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 100-103. – Бібліографія: 5 назв.