Дослідження процесу конверсії лайнбейніту і кізериту з хлоридмагнієвим розчином

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено конверсію лангбейніту в хлоридмагнієвому розчині за різних концентрацій MgCl2. Знайдено концентрацію, при якій спостерігається найвища константа швидкості процесу конверсії. Вивчено поведінку важкорозчинних мінералів (полігаліту і кізериту) в хлоридмагнієвому розчині. Отримані результати досліджень показують, що кізерит конвертує в каїніт, полігаліт з хлормагнієвим розчином не взаємодіє. The process of conversion of langbeinite in solution of Magnesium chloride have researched in different concentrations of MgCl2. The concentration, in wich have been the biggest constant of speed of the process of conversion, have found. The behaviour of difficult dissolving minerals (Po and Ki) in solution of Magnesium chloride have studied. The results of this research show, that kieserite converts into kainite, but poligalit – does not.

склад рідкої фази, процес конверсії природного лангбейніту

Хацевич О. М. Дослідження процесу конверсії лайнбейніту і кізериту з хлоридмагнієвим розчином / О. М. Хацевич, І. Ю. Костів // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2005. – № 536 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 155-160. – Бібліографія: 3 назви.