Інтернет як полігон розвитку природної мови

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Спілкування в Інтернеті будується на письмовій розмовній мові. Матеріал нашого дослідження - українська компуторна лексика (997 одиниць). Завдання - виявити джерела й способи формування компуторної лексики. Морфологічний аналіз: процес творення лексики не завершено, оскільки домінують іменники (68%). Словотворчий аналіз: способи словотворення морфологічні, лексико-семантичні. Компуторна лексика - багатий матеріал для дослідження словотворчих процесів, оскільки поєднує загальні мовні тенденції з яскравою індивідуальною творчістю.
Communication in Internet is based upon written colloquial language. Research was carried out on Ukrainian language (997 units). Task - establishing the sources and methods of forming of the computer vocabulary. Morphological analysis: the process of vocabulary formation isn’t completed, as nouns predominate (68%). Analysis of word building: methods of word building are morphological, lexical and semantic. Computer vocabulary presents a valuable material for the research of word building process, as it units general language tendencies with brilliant individual creative work.

Стрельбіцька Л. Інтернет як полігон розвитку природної мови / Люба Стрельбіцька // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 538 : Проблеми української термінології. — С. 33–38. — (Теоретичні засади термінознавства та лексикографії).

Endorsement

Review