Вирішення задачі механічного врівноваження колективом мобільних агентів

Національний університет "Львівська політехніка" , кафедра "Електронні обчислювальні машини"

Сформульована задача механічного врівноваження в рамках теорії колективної поведінки, зокрема наведена її змістовна інтерпретація та розглянуті різні варіанти задач. Розглянуті алгоритми врівноважуючих інтелектуальних агентів: централізований, випадковий, педантичний алгоритми, алгоритми на основі цілеспрямованих автоматів (learning automata) та алгоритми на основі навчання з підкріпленням (reinforcement learning). Обговорюються результати чисельного моделювання розглянутих алгоритмів та робляться висновки щодо підтвердження основних принципів теорії колективної поведінки. Problem of mechanical equilibrium in framework of cooperative behavior theory is stated including the problem practical meaning and problem types' discussions. Algorithms of balancing intelligent agents are considered including centralized, probabilistic, pedantic algorithms, algorithms based on learning automata and algorithms based on reinforcement learning. Results of these algorithms numerical simulation are considered. Correctness of basic principles of cooperative behavior theory is stated on the basis of simulation results.

Бочкарьов О. Ю. Вирішення задачі механічного врівноваження колективом мобільних агентів / О. Ю. Бочкарьов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2002. – № 463 : Комп'ютерні системи та мережі. – С. 14–19. – Бібліографія: 8 назв.