Учений і громадянин Австро-Угорщини, ЗУНР, Польщі

У статті йдеться про одного з видатних представників західноукраїнської науки XIX-XX ст.ст., філософа, медика, пси-холога, правника Стефана-Максима Во-лодимировича Балея, ім’я якого для сучасної української культури є малоз-наним і невивченим. Вартість спадку наукового діяча означеного періоду полягає у багатовимірності та міждисципліна-рності його глибоких досліджень філо-софської творчості Тараса Шевченка і Юліуша Словацького та ін.

західноукраїнська наука, самоідентифікація, галицькі вчені, інте-лектуальний спадок, психологія, філосо-фія

Софінська І. Учений і громадянин Австро-Угорщини, ЗУНР, Польщі / Ірина Софінська, Антоніна Токарська // Психологічні виміри культури, економіки, управління : науковий журнал. — Львів, 2018. — Том 11. — С. 20–26.