Методи ідентифікації координат стану. Аналіз проблем та шляхи їх вирішення

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто основні методи ідентифікації координат стану в електроприводах змінного струму з векторним керуванням. Подано їх короткий опис та принципи побудови. Проведено аналіз існуючих переваг і недоліків при їх застосуванні в системах керування. Для системи з векторним керуванням (FOC) запропоновано застосування нейро- (нейро-фаззі) естиматорів. Останні характеризуються низкою переваг над описаними методами ідентифікації. In the given article the fundamental methods of the state variables identification in the vector control AC drives are reviewed. A brief description and design principles of these methods are given. Also the analysis of the existing advantages and disadvantages by their use in the control systems is conducted. For the field-oriented control (FOC) system the use of the neural- (neural-fuzzy) estimators is proposed. The last are characterized by an amount of advantages relative to the pre-described identification methods.

Сметана І. В. Методи ідентифікації координат стану. Аналіз проблем та шляхи їх вирішення / І. В. Сметана, А. О. Лозинський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 485 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 118–125. – Бібліографія: 12 назв.