Люмінесцентні поверхнево-активні олігопероксидні металокомплекси

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Синтезовано нові полімерні металокомплекси рідкоземельних елементів (Nd3+, Ce3+, Eu3+) на основі поверхнево-активних олігопероксидних лігандів. Методами елементного аналізу, ІЧ та УФ спектроскопії підтверджена структура отриманих металокомплексів. Показана здатність отриманих олігомерних поверхнево-активних металокомплексів до люмінесценції в різних діапазонах хвиль. The new polymeric metalocomplexes of rare earth elements(Nd3+, Ce3+, Eu3+) are synthesized on the basis of superficially-active oligoperoxide ligands. The structure of obtained metalocomplexes confirmed by the methods of element analysis, IR and UV spectroscopies. Luminescence in the different ranges of waves of obtained oligomerous superficially-active metalocomplexes was shown.

металокомплексні сполуки, люмінесцент

Люмінесцентні поверхнево-активні олігопероксидні металокомплекси / О. В. Зелікова, О. С. Заіченко, Н. Є. Мітіна, А. С. Волошиновський, С. В. Хом’як // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 590 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 350-355. – Бібліографія: 10 назв.

Endorsement

Review