Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено спектрально - люмінесцентні властивості ряду нових монометинових ціанінових барвників у присутності білків та нуклеїнових кислот. Барвник Р - 5 з фрагментом 3 - індолілоцтової кислоти в структурі виявив у присутності BSA підвищення інтенсивності флюоресценції на три порядки. Результати дослідження спектральних властивостей Р - 5 вказубть на те, що зв'язування цього барвника з BSA відбувається шляхом взаємодії Р - 5 зі специфічним сайтом білка, сформованим на рівні третинної структури. Барвник р - 5 може бути використаний для визначення білка в гомогенних системах детекції. The spectral-luminescent properties of the series of novel monomethyne cyanine dyes in presence of proteins and nucleic acids were studied. The P-5 dye which contains the 3-indolylacetic acid template in its structure increased its fluorescence intensity in the complexes with BSA in 3 orders of magnitude. The results of studies show us that binding of P-5 with BSA occurs through the interaction of dye with the specific protein site, formed at the level of tertiary structure. We consider the P-5 cyanine to be the perspective fluorescent probe for the homogeneous protein detection.

Білки та ціанінові барвники. IV. Бензтіазоло - 4 - [2,6 - диметилпіринієві] монометинові ціанінові барвники для гомогенної детекції білків / Д. В. Криворотенко, М. Ю. Лосицький, А. О. Балада, С. М. Ярмолюк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 414 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 127-135. – Бібліографія: 8 назв.