Обчислювальний метод оптичного визначення розмірів мікрочастинок

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Описано нові принципи побудови оптоелектронного приладу для визначення розмірного розподілу мікрочастинок у дисперсних середовищах. Зменшення похибки досягається математичною обробкою результатів вимірювань для сукупності частинок. Розмірний розподіл визначається розв'язуванням системи лінійних алгебраїчних рівнянь. Запропоновано новий спосіб розв'язання погано обумовлених систем. На модельному прикладі показано переваги способу порівняно з методом регуляризації Тіхонова. The new principles of build-up of an optoelectronic device for definition of dimensional allocation of microparticles in dispersion mediums are circumscribed. The diminution of an error is reached by mathematical handling of observed datas for many particles. The dimensional allocation is defined by a solution of a system of the linear algebraic equations. The new mode of a solution of the badly stipulated systems is offered.. On a model example is rotined advantages of a mode in matching with a method of a Tikhonov regularization.

Гетьман В. Обчислювальний метод оптичного визначення розмірів мікрочастинок / Василь Гетьман // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 428 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 173–179. – Бібліографія: 4 назви.