Модифікація епоксидних покрить нехроматними інгібувальними пігментами

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Методом електрохімічної імпедансної спектроскопії досліджено ефективність інгібування корозії оцинкованої сталі нетоксичними пігментами. Встановлено, що композиція на основі модифікованого фосфату цинку та кальцієвмісного кремнійоксидного пігменту проявляє синергізм у інгібуванні корозії оцинкованої сталі в кислому дощовому розчині внаслідок осадження на сталі корозійностійкої плівки з покращаними бар’єрними властивостями. Захисні властивості епоксидних покриттів, які містять цю пігментну композицію, знаходяться на рівні епоксихроматних. It was investigated galvanized steel corrosion inhibition with chromate-free pigments by electrochemical impedance spectroscopy. It was established that blend of modified zinc phosphate and calcium containing silica has synergism of corrosion inhibition for galvanized steel, exposed in acid rain solution, due to development of surface film with increased barrier properties. Protective properties of epoxy coatings, modified with the chromate-free pigment blend, are equal to epoxy-chromate ones.

Модифікація епоксидних покрить нехроматними інгібувальними пігментами / Т. В. Гуменецький, О. І. Лавренюк, І. М. Зінь, Л. М. Білий, М. Б. Ратушна // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 516 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 194-199. – Бібліографія: 5 назв.