Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Апробовано технології переробки шротів Origanum vulgare, Daucus сarota, Humulus lupulus з метою пошуку найефективнішої для вилучення комплексу біологічно активних речовин з цієї рослинної сировини. Досліджено ефективність застосування для одержання комплексу БАР класичної мацерації, кавітації та екстракції зрідженим діоксидом вуглецю, про ефективність яких робили висновок за вмістом в екстракті суми БАР, флавоноїдів та виходом густого екстракту. Підібрано оптимальний розчинник та час екстракції, що дає змогу одержати максимальну кількість густого екстракту з найвищим вмістом флавоноїдів. The technologies of processing the Origanum vulgare, Daucus сarota, and Humulus lupulus meals has been tested aimed at finding the most effective technology for the extraction of the complex of the biologically active substances from the above mentioned plant raw material. The efficiency of the application of maceration, cavitation, and extraction using liquefied carbon dioxide to obtain the complex of BAS has been investigated. The conclusion about its efficiency was made based on the presence of the sum of BAS, flavonoids, and the thick extract output. The optimal solvent and extraction time was selected, allowing to obtain a maximum amount of the thick extract with the highest content of flavonoids.

оптимізація технології, шрот рослинної сировини, Origanum vulgare, Daucus сarota, Humulus lupulus, technology optimization, plant raw material meal, Origanum vulgare, Daucus сarota, Humulus lupulus

Павлюк І. В. Оптимізація умов технологічного процессу переробки шроту Origanum vulgare, Daucus сarota, Humulus lupulus / І. В. Павлюк, Н. Є. Стадницька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 251–256. – Бібліографія: 15 назв.