Гідрогелі на основі поліакриламіду як матриці для синтезу наночастинок срібла

Thumbnail Image

Розроблені методи синтезу гідрогелів на основі поліакриламіду та полі-N-гідроксиметилакриламіду, здатних забезпечувати відновлення іонів металів in situ. Досліджено основні закономірності відновлення іонів срібла та золота з утворенням наночастинок цих металів. Встановлені оптимальні умови синтезу наностатинок і формування наповнених наночастинками гідрогелів. Досліджено основні властивості наповнених гідрогелів, визначено розмір і підтверджено природу іммобілізованих наночастинок. The methods of synthesis of polyacrylamide/poly-N-hydroxymethylacrylamide hydrogels which are able to provide in situ metal ions reduction are developed. The main pecularities of silver and gold ions reduction with further nanoparticles formation have been investigated. The optimal conditions of nanoparticles synthesis and hydrogel filled by nanoparticles formation have been established. The main properties of filled hydrogels have been investigated, it has been determined the size and confirmed the nature of immobilized nanoparticles.

Гідрогелі на основі поліакриламіду як матриці для синтезу наночастинок срібла / С. М. Варваренко, Н. В. Пузьков, Р. С. Тарас, І. Т. Тарнавчик, Н. Г. Носова, С. А. Воронов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 677 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 395–400. - Бібліографія: 15 назв.

Endorsement

Review