Екологічна характеристика мікроТЕЦ

Проаналізовано екологічну безпеку роботи двигунів внутрішнього згоряння в мікроТЕЦ. Показано, що головними чинниками екологічного навантаження є відпрацьовані гази та шум. Основними способами зниження токсичності відпрацьованих газів є правильний вибір двигунів, їх правильне регулювання та стабільна, без різких змін режимів, робота. Очищення відпрацьованих газів пов’язано зі знешкодженням оксидів нітрогену, сульфуру(II), карбону(II) та поліциклічних вуглеводнів. Ecological safety of work of combustion engines is analysed, in microTEC. It is shown that exhausts gases and noise are the main factors of the ecological loading. The correct choice of engines is the basic methods of decline of toxicness of exhausts gases, their correct adjusting and stable, without the sharp changes of the modes, work. Cleaning of exhausts gases of with rendering harmless of oxides of nitrogen’s, sulfur(II), to carbon(II) and of polycyclic hydrocarbons.

Яковчук П. Є. Екологічна характеристика мікроТЕЦ / П. Є. Яковчук, В. Ф. Штанько, С. В. Шибанов, Р. А. Солтисік // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 553 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 225–229. – Бібліографія: 4 назви.