Алгоритм розрахунку перехідних процесів глибокопазних асинхронних моторів

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Запропоновано математичну модель глибокопазного асинхронного мотора з прямокутними і фіґурними пазами. Метод ґрунтується на інтеґруванні диференціальних рівнянь із звичайними і частинними похідними, записаних розв’язаними стосовно часових похідних невідомих струмів, проекцій вектора напруженості маґнетного поля або вектор-потенціалу електромаґнетного поля і кутової швидкости. Просторова дискретизація рівнянь вектора напружености маґнетного поля здійснюється за методом скінченних різниць, а вектор-потенціалу електромаґнетного поля – за методом скінченних елементів. Наведені вирази граничних умов для обох рівнянь з частинними похідними. The mathematical model of the deep-bar asynchronous motor with rectangular and figure slots is offered. The method is based on the integration of differential equations with ordinary and partial derivatives written relatevely the unknown currents time derivatives, a magnetic intensity vector projections or vector potential of electromagnetic field and angular velocity. The spatial discretization of the equations of the magnetic intensity vector is carried out with the help of a finite difference method, and a spatial discretization of electromagnetic field vector potential equations is done by the finite element method. The boundary conditions expressions for both equations with partial derivatives are presented.

Чабан В. Алгоритм розрахунку перехідних процесів глибокопазних асинхронних моторів / В. Чабан, В. Гнатюк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 418 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 182-185.