Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розроблена фізична динамічна модель оптичного телескопа, яка дає змогу моделювати на стенді момент інерції реального телескопа в статичних і динамічних режимах роботи, а також зміну моменту інерції азимутальної осі наведення залежно від руху кутомісної осі. Розроблена комп’ютерна програма для багатопараметричного регресійного аналізу результатів розв’язання оптимізаційної за нагріванням двигуна задачі керування процесом позиціювання з обмеженням координат ривка і прискорення та врахуванням зміни моменту інерції. The physical dynamic model of optical telescope, which allows to modeling on the stand the real telescope inertia moment in static and dynamic modes, and also variation of inertia moment of azimuth axis of aiming, depending on motion of angel-place axis of aiming is developed. Computer program for the multiparametric regressive analysis of task solution results of control process of positioning optimization after motor heating with limitation of coordinates of jerk and acceleration and taking into account the change of moment of inertia is developed.

Щур І. З. Фізична динамічна модель оптичного телескопа з врахуванням змінного моменту інерції в електроприводі азимутальної осі наведення / І. З. Щур, В. М. Журкіна // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 563 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 159–165. – Бібліографія: 8 назв.