Оптичні елементи з електрохромним полімерним шаром

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Перспективним методом одержання невипромінювальних дисплеїв є застосування електрохромних органічних плівок на прозорих поверхнях, що також дає можливість створювати оптоелектронні пристрої з тривалою оптичною пам’яттю [1–3]. Запропоновано конструкції для електрохромних дисплеїв з шаром WO3 у протонному електроліті, здатні до зміни кольору від безбарвного до синього під дією прикладеного потенціалу. Великий інтерес як електрохромні матеріали викликають електропровідні полімери, зокрема, поліанілін і його похідні. Perspective method for non-emissive display production is the application of electrochromic organic films on transparent surfaces, which also gives a possibility to create optoelectronic devices with long memory storage. A number of constructions are proposed for electrochromic display based on WO3 layer with color change from white to blue following to applied potential. It’s known that electrochromic displays on the base of organic dyes harmonize with the background and are soft for human eyes, but their erasing-rewriting rate is slow.

Оптичні елементи з електрохромним полімерним шаром / О. І. Аксіментьєва, О. В. Конопельник, М. Я. Гриців, П. Й. Стахіра, В. В. Черпак, О. Б. Дорош // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2003. – № 491 : Елементи теорії та прилади твердої електроніки. – С. 15–19. – Бібліографія: 8 назв.