Національна традиція як основа політичної доктрини консерватизму

Розглянуто сутність національної традиції як ірраціонального фактора в політиці. З’ясовано теоретичні та прикладні аспекти поняття національної традиції, аргументовано її визначальну роль у формуванні консервативної доктрини. Переконливо доведено, що національна традиція генерує духовний та політичний досвід народу, його усталені форми світогляду і разом з культурою та мовою забезпечує ідентичність української нації, сприяє побудові самостійної демократичної держави. Essence of national tradition is considered as an irrational factor in a policy. The theoretical and applied aspects of concept of national tradition are found out, argued its determining role in forming of conservative doctrine. It is convincingly proved that national tradition generates spiritual and political experience of people, him the forms of world view withstand together with a culture and language provides the identity of Ukrainian nation, instrumental in the construction of the independent democratic state.

Гордієнко М. Національна традиція як основа політичної доктрини консерватизму / М. Гордієнко // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. – Випуск 19. – С. 3–10. – Бібліографія: 17 назв.