Джерела поповнення української музичної термінології

2004-02-18

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Статтю присвячено генетичній характеристиці української музичної термінології, виявлено два різновиди термінів: слова, що потрапили в термінологію як готові мовні одиниці, і слова та словосполучення, створені як спеціальні найменування. Охарактеризовано джерела поповнення музичної терміносистеми української мови: використання наявних у мові словотворчих моделей, вторинної номінації, словосполучень, запозичень з інших мов, діалектних назв.
The sources of increasing of musical terminological system have been analyzed (the usage of the secondary nomination, the presence of word-building models in the language, word-combinations, borrowed from other languages and dialectal names), the ways and means of term’s derivation have been found out, word-building models of musical terminology have been defined.

Булик-Верхола С. Джерела поповнення української музичної термінології / С. Булик-Верхола // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004. — № 503 : Проблеми української термінології. — С. 156–159.