Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проведено реакцію нуклеофільного заміщення атома галогену в дизаміщених похідних аміноантрахінону речовинами із заданими фізіологічно активними властивостями. Синтезовано нові сполуки, підібрано оптимальні умови синтезу, а саме співвідношення вихідних речовин, температуру та час реакції. Структуру одержаних сполук підтверджено даними ІЧ-спектроскопії. In the process of work the reaction of nucleophile substitution of atom of halogen is conducted in disubstituted aminoanthraquinone derivatives by matters with the active properties set physiological. New connections are synthesized, the optimum terms of synthesis are neat, namely correlation of initial matters, temperature and time of reaction. The structure of the got connections is confirmed given IR-spectrum.

нуклеофільне заміщення, похідні аміноантрахінону, ІЧ-спектроскопії

Павуш М. З. Синтез речовин із заданими фізіологічно активними властивостями на основі похідних 9,10 - антрахінону / М. З. Павуш, Т. М. Тарас, І. І. Губицька // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 590 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 122-125. – Бібліографія: 7 назв.