Досліджено вплив додатку відходів перлітового порошку освітлення нерафінованої олії на спучування глинистих мас. На основі диференціально-термічного і електронно- мікроскопічного досліджень, аналізів зміни структурної в’язкості дослідних мас під час нагрівання виявлено взаємозв’язок фізико-хімічних процесів спучування мас і властивостей керамзиту. Фізико-механічними дослідженнями визначені основні якісні показники керамзитового гравію залежно від режимів технологічного процесу. Отримані результати можуть бути використані в технології виробництва керамзитового гравію.
Influence of the application of waste pearlite powder of illumination of unrefined oil on spillage of clay masses was investigated. On the basis of differential-thermal and electronmicroscopic studies, analyzes of changes in the structural viscosity of the test masses during heating, the relationship between the physico-chemical processes of mass flow and the properties of clay expanded was found. Physical and mechanical studies determine the main qualitative parameters of claydite gravel, depending on the modes of the technological process. The obtained results can be used in the technology of production of claydite gravel.

перлітовий спучений порошок, спучування глинистих мас, керамзитовий гравій, pearlite scattered powder, sloping of clay masses, claydite gravel

Вплив перлітового освітлювача нерафінованої олії на властивості керамзитового гравію / І. В. Солоха, О. М. Вахула, М. Г. Пона, З. І. Боровець // Вісник національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 886. — С. 90–95. — (Технологія неорганічних речовин та силікатних матеріалів).