Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено вплив пероксиду кальцію, поверхнево-активних речовин природного походження, а також ключових елементів мінерального живлення (азоту і фосфору) у різних співвідношеннях на процес біоремедіації нафтозабрудненого грунту. Показано стимулюючий вплив біоПАР, пероксиду кальцію та біогенних солей на діяльність природних асоціацій нафтоокиснювальних мікроорганізмів. Вищезгадані речовини можна рекомендувати для застосування у технологіях очистки грунту від нафтових забруднень. The influence of calcium peroxide, surface-active substances of natural origin as well as various compositions of key elements of mineral nutrition (nitrogen and phosphorous) on the process of bioremediation of oil-contaminated soil was determined. The stimulating effect of biosurfactant, calcium peroxide and biogenous salts on the activity of the natural associations of oil-oxidizing microorganisms was shown. The above mentioned ompounds may be recommended for application in the technologies of the remediation of soil from petroleum contaminations.

ключові елементи, стимулюючий вплив, очистки грунту, key elements, stimulating effect, remediation of soi

Карпенко О. Я. Біологічна очистка грунту від нафтових вуглеводнів з використанням біопар та пероксиду кальцію / О. Я. Карпенко, Н. С. Щеглова // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 644 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 71-74. – Бібліографія: 12 назв.