Esports market development and its investment attractiveness

2022-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”
Lviv Politechnic Publishing House

Мета статті – вивчення ринку кіберспорту, даних про динаміку кіберспорту в світі та в Україні та аналіз можливих напрямів інвестування кіберспорту та його інвестиційної надійності. Під час дослідження використано загальнонаукові теоретичні методи дослідження, а саме аналіз, синтез, систематизацію, пояснення. Метод абстрактно-логічного узагальнення застосовано для вивчення та аналізу наукових публікацій, аналітичних доповідей, правових документів. Розглянуто способи отримання коштів у кіберспорті та наведено схему екосистеми ринку кіберспорту. Визначено місце України на світовому ринку кіберспорту. Автори також проаналізували чинну українську законодавчу та нормативну базу, яка регулює процеси кіберспорту. Розглянуто розміри та механізми оподаткування прибутку від кіберспорту, а також фактори, що впливають на привабливість цього ринку. Наукова новизна дослідження полягає у доведенні того, що ринок кіберспорту є привабливою зоною для інвестування, оскільки містить багато бізнес-моделей, які дають змогу кожному інвестору знайти коротко- та довгострокові проєкти із тенденцією до прибутковості, та в обґрунтуванні можливих напрямів інвестування на ринку кіберспорту. Проаналізовано надійність інвестицій із урахуванням співвідношення ціна/прибуток для кібер-спортивних компаній, а також охарактеризовано інвестиційні можливості для великих компаній та фізичних осіб.
The purpose of the article is to study esports market, analyse data on esports dynamics in the world and Ukraine and possible investment areas of esports and its investment attractiveness.

ринок кіберспорту, розвиток кіберспорту, інвестиції, чинники, інвестиційні можливості, esports market, esports development, investments, factor, investment opportunities

Havran V. Ya. Esports market development and its investment attractiveness / V. Ya. Havran, M. I. Havran, V. V. Mandrova // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Проблеми економіки та управління. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2022. — Vol 6. — No 1. — P. 1–8.