Про особливості діазотування амінопохідних 9,10-антрахінону

Розглянуто проблеми діазотування 1- та 2-аміно-9,10-антрахінону. На підставі аналізу літературних джерел були підібрані зручні методики діазотування 1- та 2-аміно- 9,10-антрахінону для проведення реакції N-азосполучення з метою синтезу триазенів на їх основі. Після проведення серії експериментальних досліджень запропоновано діазоту- вання 1-аміно-9,10-антрахінону нітрозилсульфатною кислотою у середовищі концент- рованої сульфатної кислоти, а 2-аміно-9,10-антрахінон натрій нітритом у середовищі льодяної оцтової та хлоридної кислот, що дає змогу кількісно синтезувати бажаний триазен.
The convinient methods of diazotization of 1- and 2-amino-9,10-anthraquinone for conducting the reaction of N-azocoupling synthesis method based tryazenes were chosen according to the literature analysis. The number of experimentals showed that investigations increase the level of desired triazen. After a series of experimental studies suggested diazotization of 1-amino-9,10-anthraquinone by nitrozylsulphuric acid in the environment of concentrated sulfuric acid and 2-amino-9,10-anthraquinone sodium nitrite in the environment of glacial acetic and hydrochloric acids, allowing quantitatively synthesize the desired triazen.

1-аміно-9, 10-антрахінон, 2-аміно-9, 10-антрахінон, діазоній катіон, триазен, 1-amino-9, 10-anthraquinone, 2-amino-9, 10-anthraquinone, diazonium kationtriazene

Про особливості діазотування амінопохідних 9,10-антрахінону / В. І. Шупенюк, Ю. І. Дейчаківський, Т. М. Тарас, Л. Д. Болібрух, І. І. Губицька // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 868. — С. 186–194.

Endorsement

Review