Функціонування та розвиток ринку інформаційних технологій на основі ціннісного підходу

dc.contributor.authorКарп’як Анастасія Орестівна
dc.date.accessioned2022-10-27T09:03:23Z
dc.date.available2022-10-27T09:03:23Z
dc.date.issued2022
dc.description.abstractВ процесі побудови сучасного інформаційного суспільства безальтернативним є широке використання інновацій, що базуються на нових цифрових технологіях. Забезпечення розвитку інформаційних технологій, як інструменту інноваційних процесів, а також засобів інформаційних послуг, забезпечує можливість імплементації в Україні новітніх цифрових технологій як з позиції постачальників, так і з позицій споживачів цифрового продукту. Світова економіка зазнала засадничих змін – переходу у наступний етап глобалізації, а саме у цифрову трансформацію. Нова реальність передбачає всеохоплюючу віртуалізацію, виникнення нових форм транскордонного руху віртуальних товарів та послуг, капіталів, включно з людським. ХХІ століття характерне тим, що у структурі економік розвинутих країн світу переважну частину валового внутрішнього продукту (ВВП) становить сфера послуг. Сфера послуг складається з багатьох галузей. З поміж усіх галузей сфери послуг, найбільший темп росту за останні двадцять років спостерігається за послугами, пов’язаними з переробкою та передачею інформації. Зважаючи на масштаби доданої вартості у сфері інформаційних та телекомунікаційних технологій, ця сфера людської діяльності виросла в потужну індустрію. Характерним для ІТ-індустрії є те, що вона опирається не на засоби виробництва, а на інформацію, яка у пост-індустріальному суспільстві має значно більшу вартість, ніж сировина, продукція сільського господарства чи промисловості. Розвиток технологій та їх активне впровадження у всі сфери життєдіяльності, стали ключовими факторами формування прибутку в сучасній економіці. Тому стратегія розвитку країни, яка ставить за мету досягти економічного зростання, повинна включати в себе застосування інформаційних технологій та розвиток цифрових компетенцій. Саме ці технології, поширюючись в економіці, політиці і суспільстві в цілому, забезпечують сьогодні життєздатність сучасної держави та стануть запорукою сталого економічного зростання у післявоєнному періоді. Підприємства ІТ є в авангарді залучення людського капіталу різноманітних держав при створенні спільного продукту. Команди ІТ-компаній великою мірою є мультинаціональними. На темпи росту галузі впливають як фактори державного регулювання, так і стратегії розвитку, сформовані топменеджментом кожної компанії зокрема. Тому визначення факторів, що впливають на розвиток ринку інформаційних технологій, міри їх важливості та цінності, стає надзвичайно важливим при вибудовуванні стратегій як на державному, так і на корпоративному рівнях. Саме від якісного управління, яке базується на знаннях про фактори впливу, залежать темпи росту ринку інформаційних технологій.
dc.identifier.citationКарп’як А. О. Функціонування та розвиток ринку інформаційних технологій на основі ціннісного підходу : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 073 - менеджмент / Анастасія Орестівна Карп’як // Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2022. – 282 с. – Бібліографія: с. 203–224 (180 назв).
dc.identifier.urihttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56986
dc.language.isouk
dc.publisherНаціональний університет «Львівська політехніка»
dc.source.urihttps://lpnu.ua/rada-phd/26
dc.subject.classificationринок інформаційних технології, ринок ІТ-послуг, ІТ-підприємство, кластерний аналіз, ціннісний підхід, ІТ-підприємство, менеджмент ІТ-підприємства, information technology market, IT services market, IT enterprise, cluster analysis, value approach, IT enterprise, IT enterprise management.
dc.titleФункціонування та розвиток ринку інформаційних технологій на основі ціннісного підходу
dc.title.alternativeFunctioning and development of the information technology market based on a value approach
dc.typeBook

Files

Original bundle
Now showing 1 - 5 of 5
No Thumbnail Available
Name:
disertaciya-karpyakao.pdf
Size:
8.62 MB
Format:
Adobe Portable Document Format
Description:
Дисертаційні робота
No Thumbnail Available
Name:
kapiton-vidguk.PDF
Size:
879.54 KB
Format:
Adobe Portable Document Format
Description:
Відгук офіційного опонента
No Thumbnail Available
Name:
recenziya-na-disertaciyuurikova-om.pdf
Size:
220.48 KB
Format:
Adobe Portable Document Format
Description:
Рецензія
No Thumbnail Available
Name:
vidguk-balan-karpyak.pdf
Size:
319.32 KB
Format:
Adobe Portable Document Format
Description:
Відгук офіційного опонента
No Thumbnail Available
Name:
vidguk-sinyutka.pdf
Size:
23.83 MB
Format:
Adobe Portable Document Format
Description:
Рецензія
License bundle
Now showing 1 - 1 of 1
No Thumbnail Available
Name:
license.txt
Size:
1.71 KB
Format:
Item-specific license agreed upon to submission
Description: