Методологія NOMINATE та її застосування для вивчення діяльності Конгресу США

Описано алгоритм NOMINATE, який використовується для оброблення даних голосувань у Конгресі США і визначення позицій конгресменів на багатовимірній ідеологічній шкалі. Також розглянуто теорії, що використовують методику NOMINATE для обґрунтування партійної діяльності у законодавчому органі Сполучених Штатів. Зроблені висновки про місце і роль статистичних методів у сучасних дослідженнях діяльності Конгресу США. In the article the NOMINATE algorithm for processing of voting data in the US Congress and positioning of congressmen on multidimensional ideological scale is described. Also the theories that use NOMINATE procedures for grounding party activity in United States' legislature uncovered. As result conclusions made about place and role of statistical methods in modern US Congress functioning researches.

Паламаренко М. Методологія NOMINATE та її застосування для вивчення діяльності Конгресу США / М. Паламаренко // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008. – Випуск 20. – С. 104–108. – Бібліографія: 12 назв.