Віддієслівні прикметники в комп’ютерній термінології

Статтю присвячено актуальній проблемі українського термінознавства – особли- востям функціювання віддієслівних прикметників на матеріалі сучасної комп’ютерної термінології (СКТ). Розглянуто структуру та способи творення віддієслівних прикмет- ників на позначення активної та пасивної здатності об’єкта, тобто його здатності брати участь у процесі (активна здатність), бути підданим дії (пасивна здатність) або призна- чення виконувати дію. Актуальність дослідження полягає в потребі нормування та лек- сикографічної фіксації термінів-прикметників, що вказують на найменування проце- сових ознак.
The article deals with the actual problem of Ukrainian terminological science – peculiarities of verbal adjectives functioning on the material of modern computer terminology (MCT). The structure and ways of creating the verbal adjectives denoting active and passive ability of object are examined, i.e. its ability to take part in a process (active ability), to undergo an action (passive ability) or the assignment to perform an action. The relevance of research consists in the need of normalization of adjective terms indicating the names of the process features as well as and their lexicographical fixation.

українська мова, сучасна комп’ютерна термінологія, словотвoрча модель, терміни-ад’єктиви, віддієслівні прикметники, процесові ознаки, прикметникові суфікси, основа інфінітива, Ukrainian language, modern computer terminology, derivational model, adjective terms, verbal adjectives, process features, adjectival suffixes, infinitive stem

Ментинська І. Віддієслівні прикметники в комп’ютерній термінології / Ірина Ментинська, Галина Наконечна // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Проблеми української термінології : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 869. — С. 68–71.