Розрахункова модель безперервного виробництва біогазу та її економічний аналіз

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розрахована модель безперервного виробництва біогазу для переробки екскрементів 2000 голів великої рогатої худоби в мезофільних умовах ферментації. При проектуванні використовувалась схема з рециркуляцією біомаси, що дозволило знизити робочий об’єм метантенків з 775,5 до 120 м3. Економічний аналіз показав, що попри прийнятих рішень щодо зниження капітальних витрат, ціна газу для виробництв різної потужності становить від 1,21 до 1,95 грн./м3, що в 7–11 разів вище від ціни природного газу, а вартість тепла, одержаного при згорянні біогазу, в 12–14 разів більше вартості тепла, одержаного при згорянні природного газу. Зроблений висновок, що виробництво біогазу як альтернативного джерела енергії за даною технологічною схемою є нодоцільним. The model of process production of biogas for processing excrement 2000 heads of large horned cattle in mezophiles conditions of fermentation is designed. With designing the circuit with reciculation of bioweight was used, that has allowed to lower the worker volume of methantankes with 775,5 to 120 m3. The economic analysis has shown, that despite of the accepted decisions directed on decrease(reduction) of capital expenses, the price of gas for manufactures of various capacity makes from 1,21 up to 1,95 grn/m3, that at 7-11 of time the prices of natural gas are higher. Cost of heat received with combustion of biogas, at 12-14 times more cost of heat received with combustion of natural gas. The conclusion is made, that the manufacture of biogas as alternative source of energy under the given technological circuit in the this time economically is inexpedient.

Розрахункова модель безперервного виробництва біогазу та її економічний аналіз / Ю. І. Сидоров, О. С. Мельниченко, В. П. Новіков, Р. Я. Влязло // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 497 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 65-70. – Бібліографія: 4 назви.