Синтез нових сахаридовмісних тіосульфонатів

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Запропоновано два підходи до одержання нових сахаридовмісних тіосульфонатів. Для синтезу тіосульфонатів, у яких сахаридний фрагмент міститься у тіольній складовій тіоестеру, використано реакцію S-алкілування бромозаміщеними сахаридами солей пара-амінобензентіосульфонової кислоти. Для одержання тіосульфонатів, які містять сахаридний залишок у аміноаренсульфокислотному фрагменті тіосульфоестеру, застосовано реакцію сахаридів з есуланом за вільною аміногрупою. Одержані сполуки проявили фунгістатичну та фунгіцидну активності, проте бактерицидна і бактеріостатична активності незначні. Two approaches to obtain novel sugar-containing thiosulfonates were investigated. To obtain thiosulfonates, containing sugar residue in thiosulfonate component of thioester, S-alkylation of halogensugars with salts of p-aminobenzenthiosulfonic acid were used. To obtain thiosulfonates, containing sugar residue in aminogroup of aminoarenthiosulfonate, reaction of sugar with esulane by free aminogroup was used. Obtained compounds have proved fungicide and fungistatic activities, but bactericide and bacteriostatic activities were insignificant.

сахарид, галогенсахарид, тіосульфоестер, синтез, методики, sugars, halogensugars, thiosufoesters, synthesis, methods

Синтез нових сахаридовмісних тіосульфонатів / Р. П. Скібіцький, О. В. Іваницька, В. І. Лубенець, О. І. Гевусь // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 74–78. – Бібліографія: 6 назв.

Endorsement

Review