Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Одержано та досліджено нові водорозчинні форми сірковмісних та азотовмісних гетероциклічних сполук в ультрамікрогенних організованих середовищах. Об’єктами дослідження вибрано нові похідні оксазолів та тіофенів. Як допоміжні речовини застосовано відомі дозволені до застосування у фармації полімери: декстран, полівініл-піролідон, полівініловий спирт; а також поверхнево активні речовини бактеріального походження: рамноліпіди і поверхнево активний рамноліпідний біокомплекс. Підтверджено фізико-хімічними дослідженнями наявність вихідних сполук у мікропсевдофазі. Розпочато дослідження біологічних та фармакологічних властивостей одержаних форм. Water-soluble forms of sulfur and nitrogen-containing heterocyclic compounds in ultramicroheterogeneous organized mediums are obtained and investigated. New synthesized derivatives of oxazoles and thiophense were the objects of our study. Dextran, polyvinylpyrrolidone, polyvinyl alcohol, which are polymers, well-known and used in pharmacy as an adjuvant, and surface-active agents of bacterial origin: rhamnolipids and surface-active biocomplexes of rhamnolipids are used as additional ingredients. The presence of parent compounds in pseudomicrophase is confirmed by physical and chemical study. The research of biological and pharmacological properties of the resulting shapes was started.

тіофени, оксазоли, міцели, солюбілізація, псевдомікрофаза, поверхнево активні речовини, біологічно активні сполуки, thiophene, oxazole, micelles, solubilization, pseudomicrophase, surface-active agents, bioactive compounds

Розчинення нових похідних оксазолів і тіофенів в ультрамікрогетерогенних організованих середовищах / Н. Л. Заярнюк, К. Міцкевічене, Р. І. Вільданова, О. В. Федорова, М. В. Стасевич, Ю. О. Ткаченко, Т. Й. Дуда // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 227–232. – Бібліографія: 10 назв.