Істинний політичний стереотип в сучасній політології і проблеми верифікації

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Аналізуються проблеми верифікації політичного стереотипу. Ревізія традиційного розуміння стереотипу як явища суто негативного пов’язана з припущенням існування істинних або правдивих стереотипів, доведення істинності відбувається через зіставлення з дійсністю. Проте головною перешкодою на шляху верифікації є неможливість емпіричної перевірки інформації, на якій ґрунтується політичний стереотип, що змушує розглядати його як частину віртуальної реальності. The article is dedicated to the analysis concerning problems of verification of political stereotype. Revision of traditional comprehension of a stereotype as essentially negative phenomenon is connected with an assumption of existence of the true or veritable stereotypes, proof of truthfulness takes part through comparison with reality. However, the main obstacle on the way to verification consists in the impossibility of empiric checking of information, which is the base of political stereotype, what makes one to consider it as a part of virtual reality.

Шерман О. Істинний політичний стереотип в сучасній політології і проблеми верифікації / Олена Шерман // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2006. – Випуск 18. – С. 223–227. – Бібліографія: 19 назв.