Пропонуються структурно-функціональні схеми аналогових фазообертачів гармонічних сигналів. Схеми є точними для довільних скінченних значень амплітуд і частот вхідних сигналів. Амплітуда вихідних сигналів та фазовий зсув між вхідними та вихідними сигналами таких схем не залежать від частоти, перетворення сигналів виконується лінійно, без спотворень амплітуди та частоти, тобто схеми не породжують гармонік. Отримані схеми не потребують додаткового фільтрування вихідних сигналів. Structure-functional schemes of analog phase shifters of harmonic signals are proposed. The schemes are precise for any finite values of input signals. Amplitude of output signals and phase shift between input and output signals of such schemes are independent on a frequency, a signal transformation is fulfilled linearly without amplitude and frequency distortion. Derived schemes do not need in additional filtering of output signals.

структурно-функціональні схеми, фазообертачі гармонічних сигналів, structure-functional schemes, phase shifters of harmonic signals

Тимощук П. Структурно-функціональні схеми аналогових частотонезалежних фазообертачів гармонічних сигналів / П. Тимощук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 650 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. – С. 67-72. – Бібліографія: 12 назв.