2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглядається питання підвищення ефективності функціонування інтелектуальних інформаційних систем. За критерій підвищення ефективності взято мінімізацію використання зайвих операторів інтелектуальною інформаційною системою під час розв'язування задачі. Для цієї мети вводиться індуктивна компонента, завдання якої полягає у модифікації множини знань та метазнань. Показано ієрархічну структуру процесу прийняття рішення щодо вибору оператора. Така структура відома як ієрархія шарів та зумовлює розв’язання задачі координації між різними рівнями ієрарха. Формулюється та розглядається координаційна задача.
This paper considers includes problem solving management process modeling based on intelligent information system with inductive component. Intelligent information system with inductive component performance increase problem is formulated and researched. This problem consists of redundant operators use minimization. It has been showed the problem is equivalent to the search space dimensionality reduction. Inductive component realize this task. The problem is considered from two points of view: qualitative (due to the knowledge and metaknowledge sets modification) and quantitative (due to the irrelevant operators reduction using information filtering). Intelligent information system functioning сто dination is researched because of hierarchical nature of relevant operator choose.

Литвин В. В. Підвищення ефективності функціонування інтелектуальних інформаційних систем із індуктивною компонентою / В. В. Литвин // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 464 : Інформаційні системи та мережі. — С. 188–195.

Endorsement

Review