Досліджено вплив постійного магнітного поля на кінетику полімеризації та структурні параметри сітки гідрогелів на основі композицій 2-гідроксіетилметакрилату з полівінілпіролідоном. Виявлено, що магнітне поле активує матричну полімеризацію таких композицій і сприяє формуванню структури (ко)полімерів з меншою густотою сітки. The influence of the permanent magnetic field on polymerization kinetics and structural parameters of hydrogels net on the basis of compositions 2-hydroxyethylmethacrylate with polyvinylpyrrolidone is investigated. It is defined that magnetic field activates the matrix polymerization of such compositions and promotes the (co)polymers structure formation of less net density.

Скорохода В. Й. Вплив магнітного поля на блочну полімеризацію композицій і гідроксіетилметакрилату з полівінілпіролідоном / В. Й. Скорохода // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 609 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 368-370. – Бібліографія: 6 назв.