Вплив дискретизації на якість оцінки найменших квадратів кореляційної функції

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Досліджено імовірнісні характеристики оцінки найменших квадратів кореляційної функції поліритмічного часового ряду. Отримано аналітичні вирази для її зміщення та дисперсії. Досліджено їхню поведінку залежно від величини кроку дискретизації. Зроблено рекомендації щодо вибору частоти дискретизації при дослідженні стохастичної складової поліритмічного сигналу методами майже періодично корельованих випадкових процесів.
The probabilistic characteristics of the least squares estimation of polyrliythmic signal correlation function are observed. The according analytical expressions of bias and variance are obtained. Their sample rate dependence is observed. The recommendations for sample rate selection in investigation of signal stochastic component by methods of almost periodically correlate random processes are given.

Заболотний О. Вплив дискретизації на якість оцінки найменших квадратів кореляційної функції / О. Заболотний, І. Яворський // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 496 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 211–217. — (Методи й алгоритми сучасних інформаційних технологій).