Фразеологія військової терміносистеми в “Гисторіи” Г. Граб’янки

2004-02-18

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

У статті проаналізовано різні групи фразеологічних одиниць, шо належать до військової терміносистеми української мови XVI-XVIII ст. Багато з досліджуваних фразеологізмів засвідчено вже пам’ятками ХІІ-ХШ ст. Основні групи фразеологізмів стосуються понять на позначення початку війни, окремих тактичних воєнних дій та негативних наслідків війни.
In article different groups of phraseological units which belong to military terminology of the Ukrainian language of 16-18ш cc. are analysed. Many of researched phraseological units are fixed already in monuments of 12-13111 cc. The basic are groups of phraseological units for transfer of concepts of the beginning of the war, separate military actions, the negative consequences of war.

Денисюк В. Фразеологія військової терміносистеми в “Гисторіи” Г. Граб’янки / В. Денисюк // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004. — № 503 : Проблеми української термінології. — С. 184–187.