Thumbnail Image

2000-01-25

Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Досліджені змащувальні характеристики модельних систем на базі тиксотропного надлужного сульфонату кальцію за різних кінематичних, температурних та навантажувально-швидкісних умов на машинах тертя. Показаний синергетизм дії надлужного сульфонату і тетраборату кальцію на антагоністичний вплив додатку 12-гідроксистеарату кальцію на змащувальні характеристики як надлужного сульфонату кальцію, так і системи “надлужний сульфонат-тетраборат”.
Lubricating characteristics of simulative systems based on thixotropic pverbased calcium sulfonate at different kinematic, temperature and load-speed conditions have been studied on a on a number of friction machines. Synergistic action, of overbased calcium sulfonate and tetraborate as well as the antagonistic effect of calcium 12- hydroxystearate addition upon lubricationg characteristics of both overbased calcium sulfonate and the system «overbased sulfonate- tetraborate» are shown.

Змащувальні властивості тиксотропних систем на базі надлужного сульфонату кальцію / Євген Кобилянський, Олег Македонський, Олег Міщук, Юрій Іщук // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000. — № 388 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. — С. 133–138.

Endorsement

Review