Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглядаються результати математичного моделювання кінематично зв’язаних поздовжньо-поперечних коливань бурової щогли з пакетом свічок бурильних труб. Отримана математична модель дає можливість вивчення впливу інерційних, жорсткісних та дисипативних параметрів конструкцій на частоти і форми вільних коливань. The results of mathematical modelling of kinematicly tied longitudinal-lateral vibration of the chisel mast with the parcel of candles of drill-pipes are esteemed. The obtained mathematical model enables learnings influencing slugged, stiffness and dissipative arguments of constructions on frequencies and free vibration modes.

Харченко Є. В. Математична модель кінематично зв’язаних поздовжньо-поперечних коливань бурової щогли з пакетом свічок бурильних труб / Є. В. Харченко, В. М. Левринець // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 434 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 110–117. – Бібліографія: 6 назв.